Soustředění v Bradavicích

26.08.2022

Na letošní soustředění jsme opět jely velmi zvědavé a netrpělivě jsme čekaly, jaké téma nás čeká. 

Po příjezdu na Hříběcí nás přivítaly ředitelky čtyř kolejí s Brumbálem a Minervou McGonagallovou. A co je ještě lepší - v našich komnatách jsme dokonce našly dopisy z Bradavic, které měly kvůli administrativní chybě zpoždění - je to jasné, letošní téma je Harry Potter. 

Jakmile jsme byly ubytované, sešly jsme se v jídelně, kde na nás čekalo uvítací video. Zároveň nás Moudrý klobouk rozřadil do čtyř kolejí - Nebelvír, Zmijozel, Mrzimor a Havraspár. Po seznámení s ostatními studenty, jsme se vydaly do místního hostince U Tří košťat na špagety.

S plnými bříšky jsme si vytvořily kolejní uniformy a vydaly se na první soutěž, kde jsme mohly získat cenné body pro svou kolej. Tam jsme se dozvěděly základní informace o našich kolejích, které jsou velmi užitečné pro další dny. 

Ani druhé ráno v Bradavicích nevysvitlo slunko, říkaly jsme si, že je to je zlé znamení. Nicméně jsme se nenechaly zastrašit a šly jsme s radostí cvičit. Učily jsme se správnou techniku provazů, rozštěpů, ale i placky nebo průplavu. 

Po cvičení přišel čas na kolejní aktivity. Vymýšlely jsme si svůj pokřik a následně scénku či básničku, která měla charakterizovat naši kolej. To ale pro tento den nebylo všechno. Naše zlé předtuchy z rána se potvrdily - Voldemort se vrátil a my ho musíme zničit.