MČR 2018 - ATSky bojovaly v Praze!

06.10.2018

Jako každým rokem, se na začátku října proměňuje jedna ze sportovních hal v ČR na místo plné nejlepších výkonů z celého českého aerobiku. Tentokrát se Mistrovství České republiky konalo v pražské Sparta Aréně. Atmosféra byla plná napětí, nervozity a strachu, ale zároveň podpory a motivace. 

Na MČR se postupových kol probojovaly naše dvě ATSkové sestavy a to: Děšťovky (kat. 11-13 let) a V ringu! (14 - 16 let). 
Našim závodním dnem se stala sobota a nejprve nás čekalo základní kolo kategorie 11-13, kde děvčata bojovala o postup mezi nejlepších šest týmů z ČR.  Pro Dešťovky to bylo první MČR, a tak se u nich nervozita nedala určit ani na stupnici od jedné do deseti. 
Na ploše ukázaly to nejlepší a za podpory trenérek a starších dívek z teamu ze sebe vydaly maximum. To jim také zajistilo postup do finále! :-) 

Poté následovalo finále nejstarší kategorie, kde soutěžila sestava V ringu! Holky to měly velmi obtížné, v celé sestavě trénovaly pouze o mimořádných trénincích a v sedmi závodnicích soupeřily proti několikačlenným sestavám. To je však neodradilo a šly na plochu s plným nasazením. Sestavu odcvičily na 100%, tak jak ještě nikdy. Nádherně i v sedmi členkách zaplnily celou plochu a za svůj výkon se vůbec nemusí stydět. Zároveň pro tři závodnice (Týnku, Míšu a Marťu) to byl jejich poslední závod, protože se závoděním končí, a tak si celou atmosféru MČR užívaly naplno. 

Z MČR 2018 jsme si přivezly domů krásné 6. místo pro Děšťovky a 4. místo sestava V ringu!

Na celém dni, bylo krásné i to, že jsme cestovaly společně a mohly spolu sdílet veškeré pocity. :-) 

"Jsme na všechny závodnice moc pyšné, je to krásný pocit vidět, že ta celoroční práce- tréninky, příprava sestav, učení choreografie, výběr dresů, doladění drobností v sestavě a spoustu dalšího, má smysl. Vidět, že všechny holky makaly za společným cílem. To je to, co se Vám vrátí, když vidíte co jste společnými silami dokázaly." - Trenérky 

Videa z MČR :)