International Open v rámci Mistrovství Evropy

01.06.2024

🥳 Na závodech ve Švýcarsku si závodnice z Leny vedly fantasticky!

Ve dnech 31. 5. - 2. 6. 2024 se konalo ve švýcarském Pfäffikonu Mistrovství Evropy ve sportovním a fitness aerobiku. V rámci ME se poprvé pořádal závod International NOVICE, kterého se zúčastnily členky z jindřichohradeckeho klubu AEROBIK TEAM LENA.

Závodnice Elena Knoblochová a Kateřina Mertlová se nominovaly ze dvou závodů v Praze a Železném Brodě. Na závodech ve Švýcarsku si závodnice z Leny vedly fantasticky! Obě závodnice absolvovaly základní kolo, které se konalo ve čtvrtek 30. 5. 2024. Ze základního kola postupovala Elena Knoblochová z 5. místa a Kateřina Mertlová ze 4. místa do finálového kola. 

V sobotním finále Elena Knoblochová obsadila v kategorii MINI 4. místo z 11 závodnic. Kateřina Mertlová též vybojovala 4. místo v juniorské kategorii z 25 závodnic. Děvčata měla možnost poměřit své síly s děvčaty z Francie, Švýcarska, Německa, Polska a Belgie. 

Elena i Kateřina závodí ve sportovním aerobiku teprve druhým rokem a za těchto několik měsíců udělaly velký pokrok. Díky své poctivosti při domácích tréniních se posouvají ruku v ruce s tréninky pod trenérským vedením Martiny Průchové, Michaely Novákové a Nikoly Hogajové.